Všímáme si
Veletrh Tendence sleduje současné trendy na trhu se spotřebním zbožím
Téma etické výroby a spotřeby prosakuje i do světa velkoobchodních sfér, potvrzuje to i letošní program veletrhu spotřebního zboží Tendence. Mezinárodní kontrakční veletrh začne ve Frankfurtu nad Mohanem v sobotu 24. června 2017 a potrvá do úterý 27. června.
Obchodovat se bude s vybavením do domácnosti, dekoracemi, nábytkem, dárkovým zbožím, módními doplňky, bižuterií a vybavením pro zahradu. Vybrané produkty, které odpovídají vnitřním požadavkům veletrhu, budou označené zeleným štítkem. „Spotřebitelé se stále více zaměřují na výrobky vyrobené udržitelným postupem,“ komentuje jeden ze současných vlivů ředitelka veletrhu Bettina Bar. Zástupci veletrhu ve svých materiálech rovněž upozorňují, že spotřebitelé kladou na postup výroby, materiály, výrobní podmínky či možnosti recyklace větší důraz než v minulosti. Pro prodejce, kteří chtějí na tuto poptávku reagovat, tedy provedli jakýsi předvýběr z portfolia svých vystavovatelů. Vybraní vystavovatelé jsou v katalogu a na internetových stránkách veletrhu označeni štítkem „Ethicle style“.
Veletrh Tendence se mimo jiné orientuje i na produkci evropských výrobců, kteří pracují s menšími objemy zboží. Hala 9.0 tak letos v červnu patří současným řemeslným produktům. „Tyto výstavní plochy jsou zajímavé především pro obchodníky, kteří hledají nekonvenční produktové řady vymykající se hlavnímu proudu,“ uvádí společnost Messe Frankfurt.
Na veletrhu nechybí ani výstavní sekce podporující mladé autory. Na dvou sponzorovaných plochách v rámci přehlídky Talents své práce vystaví vybraní designéři a řemeslníci, kteří si cestu na trhy spotřebního zboží teprve hledají. Mezi vybrané autory patří i česká designérka Lenka Záhorková — ta přiveze závěsnou lampu Light 1.0, kterou vyrobila z průsvitného bílého porcelánu. Luminiscenční korálkový náramek od šperkařky Li Wanshu pro změnu připomíná poklady z mořského dna. Z hlediska práce s materiálem vyznívá v rámci Talents působivě i práce německé designérské dvojice June-Noa Gschwander a Robin Kuhnle. Jejich metoda je založena na omotávání a navíjení vláken, díky kterému vznikají boty, obroučky brýlí i oděvy.
Ve veletržních halách se letos nově objeví i zóna Tendence.Impulse, evropským obchodníkům nabídne odpovědi na časté otázky evropských obchodníků týkající se možných dopadů digitalizace, nových technologií a marketingových aplikací. Řeč bude o konkrétních strategiích, které efektivně reagují na měnící se svět obchodu a podnikání. Majitelům obchodů může přijít k duhu i sekce Tendence Academy, která poskytuje zdroj inspirace v otázkách aranžování výloh a vystavení zboží na prodejní ploše. Dalším tématem bude například i problematika e-shopů.
16. 6. 2017 Text: Tereza Lišková, zdroj foto: Messe Frankfurt, Jue-Noa Gschwander, Robin Kuhnle
Aktuálně
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
15. 11. 13:02
Dobrý den, děkuji za další zajímavý článek. Rád bych upřesnil, že v některých z ...
Michael Rada - Recyklovaná jízda: Skateboardy z leteckých součástek i rybářských sítí
18. 10. 16:13
Dobrý den, děkuji za zajímavý příspěvek. Je škoda že autoři nejnovějších publikací, ...
Michael Rada - Řemesla, 1. díl: Proč v Evropě mizejí umělecká řemesla a jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna?
20. 9. 14:38
Velice děkuj za "jiný" rozhovor, kromě lásky k materiálu z něj čiší LÁSKA k PRÁCI a ...
Michael Rada - EVA JANDÍKOVÁ: LNU KE LNU